Ankara Katalog Tasarımı Firmalarının Yapması ve Yapmaması Gerekenler

Ankara Katalog Tasarımı Firmalarının Yapması ve Yapmaması Gerekenler


İlk soru: Neden bir katalog tasarımı oluşturmalısınız? İkinci soru: Ankara katalog tasarımı firmaları arasında tercihinizi yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Bu makalemizde her iki sorunun da yanıtını bulabilirsiniz.

Ankara katalog tasarımı alanında öncü firmalardan biri GK Reklam Ajansı olarak, katalog tasarımı oluşturmadaki amacın potansiyel müşterilerinize satıştaki ürün veya hizmetlerinizle ilgili detaylı bilgi sunmak ve okuyucularınızın satış dönüşümü gerçekleştirmelerini sağlamak için dikkat çekecek içerikleri sunmak olduğunu söyleyebiliriz.

Muazzam bir yatırım getirisi sağlayan e-katalog tasarımı yaptırmayı da düşünebilirsiniz. Yeni nesil e-katalog tasarımları, basılı materyaller kullanılarak oluşturulan diğer pazarlama stratejileriyle eşdeğer, hatta daha bile iyidir.

Bir katalog tasarımının ürün detaylarını tanımlarken organizasyonun ihtiyaç duyduğu dönüşler arasında doğru bir şekilde denge kurabiliyor olması gerekir. Yüksek kaliteli, müşteri sorularına yanıt niteliğinde olacak bir katalog oluşturmak istiyorsanız, bunu profesyonel ellere bırakmak en güvenli seçeneğiniz olacaktır.

GK Reklam Ajansı olarak, bir kataloğu harika yapan dinamikleri ve detayları biliyoruz. İşte Ankara katalog tasarımı firmaları arasından seçim yaparken hataları ve doğruları görmenizi sağlayacak birkaç ipucu:

Dikkat Çekici Başlıklar Oluşturun


GK Reklam Ajansı tasarımcılarına göre, bir müşteriyi kataloğunuzu okumaya teşvik edecek ilk şey akılda kalıcı bir başlık oluşturmaktır. Potansiyel müşterilerinizin ürününüzü veya hizmetinizi almasını sağlayacak, harekete geçirici başlıklar yazmalısınız.

Dahası, her sayfada ilgi çekici başlıklar kullanmak, markanıza ve pazarlama çabalarınıza dikkat çekebilmenin ilk adımlarındandır.

Grafik ve Resimler Doğru Kullanılmalıdır


Ankara katalog tasarımı firmalarının en çok yanılgıya düştüğü konulardan biri grafik ve resimlerin kullanımıdır. Bir katalog tasarımı hazırlanırken kullanılacak grafikler, illüstrasyonlar, istatistiksel grafikler firmanızın vizyonunu sergileyecek nitelikte olmalıdır.

Bu nedenle, çalışmayı planladığınız Ankara katalog tasarımı firmasına mutlaka ürünlerinizin veya hizmetlerinizin hitap edeceği kitle hakkında detaylı bilgi vermelisiniz.

Ek olarak, ürün çeşitliliğinizi gösterecek resimler kullandığına emin olmalısınız. Rastgele seçilen görseller, okuyucuyu sıkmakla kalmayacak aynı zamanda içeriğinizden uzaklaşmasına da neden olacaktır.

Katalog kapak tasarımı yapılırken kullanılacak görseller de sektörünüzü, firmanızı, sunduğunuz mal ve hizmetleri açıklar nitelikte olmalıdır. Gösterişli olsun diye hazırlanan firmayla ilişkilendirilemeyen katalog tasarımları istenen sonucu veremeyecektir.

Marka Mesajınızı İletecek Nitelikte Bir Tasarım Yaptırın


Bir katalog tasarımında şirket fikirlerini ve hedeflerini doğru tasvir etmek çok önemlidir. Çünkü potansiyel müşterileriniz yalnızca kendi kişisel tercihlerine ve ahlak kurallarına uygun olacak nitelikteki marka mesajlarından etkilenerek yatırım yapacaklardır.

Marka mesajınızın net ve yapıcı olduğuna da emin olmalısınız. Müşterilerinize ürünlerinizi veya hizmetlerinizi neden satın almaları gerektiğini açıklamalı, uzun vadede kullanıcıya nasıl faydalar sağlayacağına dair güçlü mesajlar oluşturmalı ve uygun bir şekilde iletmelisiniz.

Gerçekleri Gizlemeyin


Gerçekler, satış sonucunu destekleyecek bir kataloğun temelidir. Ürününüzün boyutu, rengi, neyden yapıldığı ve özellikleri konusunda doğru tanımlar yapmalısınız. Müşterilerinizin ilgisini çekebilmek için beyaz yalanlar söylemek, sürdürülebilir sonuçlar almanıza yardımcı olmayacağından yatırım getirinizi oldukça düşürecektir.

Bir katalog sayfasında ürünlerinizin ayrıntılarını açıklayacak uzun paragraflar yazmak için fazla alanınız olmayacağından, müşterilerinizi çekecek ancak tamamen gerçekleri yansıtır biçimde açıklamalar oluşturduğunuza emin olmalısınız.

Satışa Teşvik Edecek Promosyonlar Sunun


Kim hediyeleri sevmez ki? Kataloğunuz içine ekleyeceğiniz özel indirimler, katalog okuyucularına özel hediyeler ve kampanya kodları sizi rakiplerinizden ayrıştıracak bir hamle olacaktır.

Örneğin, toplu sipariş vermeyi tercih eden müşterilerinize nakliye indirimi seçeneği sunabilir, ücretsiz birkaç ürün verebilirsiniz. Böylece müşteri sadakatinizi artırırken satışlarınızı da yükseltebilirsiniz.

Özetlemek gerekirse, tipik bir alıcı ile markanız arasında bir bağ kurmak istiyorsanız tüm pazarlama materyallerinizin kusursuz olduğuna emin olmalısınız.

Ankara katalog tasarımı anlamında lider firmalardan olan GK Reklam Ajansı olarak, gereken profesyonel desteği sağlayabilir, deneyimli grafik tasarımcılarımızla çekici bir katalog tasarımı hazırlayabiliriz.