Dijital Baskı

Dijital baskı çeşitleri ve baskı teknikleriyle reklam ve tanıtım hizmetlerinden geliştirilmiş teknolojiler aracılığıyla yararlanabilirsiniz. GK Reklam Ajansı tasarım ve baskı teknikleriyle marka, ürün ve hizmet tanıtımınız için profesyonel hizmet kalitesi sunar.

Dijital Baskı Nedir, Nasıl Yapılır?


Dijital baskı temel olarak çeşitli materyallerin üzerine uygulanan ve bilgisayar ortamından aktarılan görsellendirme çalışmalarıdır. Dijital makineler aracılığı ile bilgisayar ortamında tasarlanan ve hazırlanan görüntülerin, materyal üzerine uygulanması olarak bilinir. Özellikle promosyon çalışmalarında markaların logo tasarımları için tercih edilen bir yöntemdir.

Özellikle 2000 yılları başından itibaren tekstil ürünlerine de uygulanmaya başlayan dijital baskılar, alanın gelişmesini desteklemiştir. Ambalajlardan ev ve tekstil ürünlerine, cam ürünlerde toprak ve plastik ürünlere dek her alanda dijital baskılar kullanılıyor.

Dijital Baskı Neden Tercih Edilmelidir?


Sublimasyon kağıt ya da doğrudan kumaş üzerinde uygulanan dijital baskı, bilgisayarda hazırlanan tasarımın makineye aktarılmasıyla uygulanır. Dijital baskı makinesine gönderilen tasarım, aynı görüntü ile materyal üzerine uygulanır.

Genellikle hızlı basım aracı ve az sayıdaki basım ihtiyaçlarında kullanılan bir tekniktir. Dijital baskı çeşitleri arasında;

  • Branda ve afiş,

  • Vinil ve cast folyo,

  • Şeffaf folyo

  • One Way Vision


Seçenekleri, sık olarak uygulanan baskı teknikleri arasındadır. Ekonomik açıdan avantaj sağladıkları için dijital teknikler tercih edilmelidir. Ayrıca reklam amaçlarında oldukça etkili ve hızlı üretim nedeniyle tercih edilmelidir.

Özellikle billboard, broşür, afiş, katalog, kartvizit gibi reklam çalışmaları için en çok kullanılan baskı teknikleri arasında yer alan dijital baskıda adet ne kadar yüksek olursa maliyet de o kadar düşmektedir.

Dijital baskının en önemli avantajı istenilen adette baskı elde edilebilmesidir. Dilerseniz 1 adet kitap dilerseniz 1.000 adet kitap dijital baskı ile üretilebilmektedir.

Dijital Baskı Nerede Yapılır?


Bireysel ve kurumsal reklam ihtiyaçlarında, tasarım atölyesi hizmetleriyle GK Reklam Ajansı en iyi kalitede dijital baskı hizmetleri sunar. Baskının tekniğinden kalitesine dek her ayrıntısı önem taşımaktadır. Üretim kapasitesi yüksek ve renk, malzeme kalitesiyle markanıza özel hizmetler sunulur.

GK Tasarım Atölyesi, baskıdan önce değişiklik yapma olanağı sunar. Marka ve firmanızın ihtiyacı oranında baskı yapılır ve bütçeden avantaj elde edersiniz. Boya konusunda en iyi ve çevreye dost ürün seçimleriyle markanız en kaliteli biçimde temsil edilir.

Tekstil ürünleri, cam, plastik, metal ve ahşap gibi pek çok zeminler üzerinde çalışma sunulur. Yüksek teknolojiyle üretilen makineler ve tasarımda iyi programlar, alanında uzman tasarımcılar ile GK reklam ve dijital baskı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.