Kurumsal Kimlik

Etkili Kurumsal Kimlik Nasıl Oluşturulur?


Markanızın kurum içi ve kurum dışındaki kimliği, kurumsal kimliktir. Rakiplerinize, hedef kitlenize, müşterilerinize nasıl göründüğünüz bütün markanızın dinamiğini belirler. Bu sebeple etkili bir kurumsal kimlik oluşturmanız son derece önemlidir. Kurumsal kimlik Ankara ajansları içerisinde profesyonel ve detaylı bir şekilde hazırlanıyor, kalitenizi yansıtmanızı sağlıyor.

Etkili Bir Kurumsal Kimlik Oluşturmak İçin Yapmanız Gerekenler


Kurumsal kimlik ve imaj yönetimi konusunda gerekli bilgileri edindikten sonra markanıza dışarıdan bir gözle bakmalısınız. Markanızın vizyonu ve misyonu nedir? Markanız aslında kimdir? Hedef kitlesi kimdir? Gibi sorulara cevaplar bularak bir strateji belirlemelisiniz. Önceden bir kurumsal kimlik dosyası oluşturmuş olmanız yönünüzü daha iyi belirler. Kurumsal kimlik için gerekenler ajanslar tarafından en detaylı şekilde belirlenir ve size en uygun kurumsal kimliği oluşturmaya hazırdırlar. Bu sebeple kurumsal kimlik danışmalığı için bir ajansla görüşmenizde fayda vardır.

Etkili bir kurumsal kimlik için etkili bir kurumsal kimlik logo tasarımı, web tasarımı ve sosyal medya platformları için içerik tasarımı gerekir. Özellikle dijital platformlardaki görünümünüz markanız için en önemli unsurdur. Dijital platformlar üzerinden görünümünüz, kurumsal kimlik uygulamaları aracılığıyla kaliteli bir hale bürünebilir. Kurumsal kimlik ajansları markanız için e katalog oluşturmadan kurumsal kimlik zarf örneklerine kadar kapsamlı ve geniş çalışırlar.

Kurumsal kimlik renk seçiminiz ve logo tasarımınız da kitlelere hitap etmeli, akılda kalıcı olmalıdır.

Kurumsal Kimlik Ücretleri Ne Kadar?


Kurumsal kimlik çalışması yapan ajanslar, markanızın ihtiyaç analizini oluşturur ve bu ihtiyaç analizine yönelik strateji belirler. Her marka için gereken kurumsal kimlik çalışması örnekleri farklıdır. Bu sebeple markanızın ihtiyacı olacak kurumsal kimlik boyutuna, verilecek hizmete göre kurumsal kimlik ücretleri değişiklik gösterir.

Kurumsal Kimliğinizin Olmazsa Olmazları

Markanızın kurumsal kimliğini oluşturmak istiyorsunuz ve bu yüzden nasıl ilerleyeceğinize dair kurumsal kimlik brief örneklerine ihtiyacınız var. Kurumsal kimlik ürünleri nelerdir sorusuna cevaplar bunlardır:

  • Özgün logo tasarımı

  • Etkileyici tasarımı olan web sitesi

  • E-mail imzası

  • Promosyon ürünleri tasarımı

  • Katalog reklamı ve kreatif katalog tasarımı

  • Afiş basımı ve reklam kampanyası


Kurumsal kimliğinizi uzman tasarım ekibi ile oluşturmak için kurumsal kimlik Ankara ajanslarını araştırmanız ve detaylı bilgi almanızda fayda vardır.