Promosyon Duvar Takvimi Tasarımı ile Müşterileriniz Her Gün Markanıza Maruz Kalsın

Promosyon Duvar Takvimi Tasarımı ile Müşterileriniz Her Gün Markanıza Maruz Kalsın


Promosyon duvar takvimi hedef kitlenizle, potansiyel müşterilerinizle ve güncel müşterilerinizle etkili ve kalıcı bir ilişki kurmanıza yardımcı olacak promosyon ürünlerdendir.

Promosyon duvar takvimi tasarımı yapılırken tür ve ebat değişkenlik gösterebilir. Baskı konusunda ise önem vermeniz gereken konu takvimin kullanılacağı alanın özelliğidir.

Duvara asılarak kullanılan takvimlerin sayfaları dayanıklılığı yüksek materyalden üretilmelidir. Sekreterlik ve ofis bölümlerinde kullanılacak masa takvimleri ise görsel ögeler bakımından zengin ve fonksiyonel olmalıdır.

Kullanım Amaçlarına Göre Promosyon Takvim Tasarımı Çeşitleri


Şirketinizin adının, logosunun, belki de sektörünüzle ilgili görsellerin yer alacağı promosyon takvim tasarımı ile müşterileriniz aldıkları her notta sizi hatırlayacak ve her gün markanıza maruz kalacaklar.

Kullanım amacına göre takvim çeşitleri şu şekildedir:

Gemici Takvimi

Birkaç ayı aynı sayfada göstermek mümkündür. Özellikle iş takibi yapmak için tercih edilen, özel veya trafikli günleri şaşırmamak için kullanılan bir takvim türüdür. Takvim üzerinde şeffaf bir şerit yer almaktadır. Böylece kişi güncel ve yakın gelecekteki programı rahatlıkla görebilmektedir.

Kişisel taleplere göre tasarımı değişiklik gösterebilen gemici takvimi, firmaların ihtiyaçlarına yönelik çözümsel nitelikte tasarımı ve üretimi yapılabilen bir takvim türüdür. Ek olarak, takvim tasarımında kendi ürünlerinizin reklamını da yapabilirsiniz.

Gemici takvimi basımı yapılırken spiral işlem uygulanmaktadır. Antet kısmına firmanın adresi, web sitesi, telefon numarası gibi iletişim bilgileri de eklenebildiğinden oldukça etkili bir promosyon üründür.

Duvar Takvimi


İşletmelerin taleplerine göre promosyon duvar takvimi tasarımı yapılırken kullanılan boyutlar değişebilmektedir. İşletmeler maliyetin daha az olması için genellikle 29,7 cm x 42 cm ebatlarındaki A3 boyutu tercih etmektedir. Çünkü milimetrik veya santimetrelik değişiklikler bile baskı alanında maliyet yaratabilmektedir.

Farklı takvim boyutlarında baskı istenildiğinde genelde A3 ebadından küçük ölçülerdekiler kullanılır. Geniş alanlarda sergilenecek promosyon ürünlerden duvar takvimi, reklam faaliyetleri anlamında oldukça etkili bir materyaldir.

Kâğıt kalitesi de duvar takvimi baskısı söz konusu olduğunda oldukça önemlidir. Kartın kâğıtta 400 gramlık krom kullanılarak göbek bölümü oluşturulmalıdır. İdeal olmasa da, maliyeti düşürecek kuşe kâğıt uygulaması da yapılabilir.

Kapak alanında 20 gram ile 350 gram arasında değişen kâğıtlar kullanılır. İç yapraklarında daha az gramajlı kâğıtlar kullanılsa da kapağının dayanıklı olması önemlidir.

Masa Takvimi


Takvimin yaprakları standart 170 gram kuşe kâğıt, taşıyıcısı ise 350 gram Amerikan Bristol malzeme kullanılarak yapılmaktadır.

En sık tercih edilen piramit takvim ölçüleri şu şekildedir: 19 cm x 16 cm, 21 cm x 17 cm, 23 cm x 17 cm, 16 cm x 16,5 cm, 16 cm x 19 cm ve 12 cm x 19 cm

Masa takvimi fiyatları ise ölçüye, sayfa sayısına, baskı kalitesine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi almak için hemen GK Reklam Ajansı ile iletişime geçebilirsiniz.

Spiralli Piramit Masa Takvimi


Spiralli piramit masa takvimi üçgen görünümlü, yaprakları ana gövdenin sonuna kadar inmeyen bir tasarıma sahiptir. Takoz adı verilen en alt bölgeye firma adı, logosu ve diğer iletişim bilgileri tasarım esnasında eklenmektedir.

Spiral takvimin üst kısmında yer almaktadır. 12 ayı gösteren, genellikle bir tarafında görsel ve içerik diğer tarafında ise ayın günlerinin görüldüğü yapraklar spirale geçirilir. Ay sonunda spiral yardımıyla ters çevrilebilir veya koparılıp atılabilir.

Üçgen Piramit Masa Takvimi


Masa üzerine konan, üçgen piramit şeklinde görünümü olan bir takvim çeşididir. Önlü arkalı kullanılmaktadır. Tek sayfada 6 ay görülür ve üretiminde spiral kullanılmaz. Genellikle yatay üretilmekle birlikte dikey tasarımlı modelleri de vardır.

Üçgen piramit masa takviminde sayfanın tümü ay ve gün bilgileriyle dolu olmaz. Ölçülü bir şekilde sol alana firmayla ilgili notlar ve görseller eklenebilmektedir.

Promosyon Duvar Takvimi Basımı


Takvim basımında genel olarak 1. sınıf hamur veya kuşe kâğıt kullanılır. Promosyon duvar takvimi baskısında kullanılan hamur kâğıtlar 60 gram ile 120 gram arasında, kuşe kâğıtlar ise 110 gram ile 300 gram arasında olmaktadır.

Promosyon duvar takvimi tasarımı yapılırken eklenen bilgilerin, sembollerin, görsellerin ve şekillerin kapladığı alana göre farklı boyutlar tercih edilebilir. Genellikle 14,8 cm x 21 cm (A5 boyutu), 21 cm x 29,7 cm (A4 boyutu) veya 29 cm x 42 cm (A3 boyutu) tercih edilmektedir. Kullanım amacına göre post it boyutlarında küçük takvimler, spiralli veya üstten yapıştırmalı takvimler de üretilebilmektedir.

Spiralli promosyon duvar takvimi üretilirken tel spiral, plastik spiral (PVC) veya helezon spiral uygulaması yapılmaktadır.