Tasarım Defter Kullanmanın Markanız Açısından Önemi

Promosyon ürünleri bir markanın elden ele duyurulmasını ve gündelik yaşam içerisinde kullanılabilecek defter, kalem, takvim, saat, kupa bardak gibi ürünler üzerinde yer alarak ismin hafızalara kazınmasını sağlar.

Aynı zamanda promosyon ürünler, markaların özgünlüklerini yansıtabileceği bir fırsattır. Kurumsal kimlik logo tasarımı ve özgün tasarım fikirleri açısından, tasarım kalem veya tasarım defter bastırmak o markanın hedef kitleye daha kolay erişebilmesini sağlar.

Tasarım defter ürünü basıp bunu promosyon ürün olarak tüketiciye sunan bir marka, üzerinde bulunan tasarım ile etkileyici nitelik kazanır. Bununla birlikte ürünün kullanım alanlarına göre tanıtım kampanyası yürütmenin en güzel yollarından biridir.

Marka, tasarım defter sayesinde uzun süreli tanıtım faaliyeti gerçekleştirirken hedef kitle kapasitesini arttırabilir ve elden ele yayılan defterler sayesinde müşteri potansiyelinin artırılmasını sağlar.

İnsanlar tasarım defter üzerinde markayı gördüklerinde ilk olarak bir reaksiyon göstermeseler bile marka bilinirliğini beyinleri kaydeder ve ihtiyaç anında marka ilk akla gelen isim olmayı başarır. Bu sebeple en etkili ve kalıcı reklam çalışması promosyon ürünler veya tasarım defterler, kalemler, ajandalardır.

Tasarım Defter Kullanım Alanları


Defter gündelik yaşam içerisinde sıkça ihtiyaç duyulan ve kullanılan bir üründür. Özellikle okul ve iş yerlerinde en vazgeçilmez ürün olurken bir yandan not almak için de çantalarda yer alır.

Şu anda bir defter yalnızca işlevsel olduğu için kullanılmaktan çok öte bir boyuta ulaşmıştır. Defterin tasarımı, dış görünüşü, neyi yansıttığı kullanıcılar için son derece önemli bir hale gelmiştir.

Bazı kişiler sade tasarımlı defter kullanmayı tercih ederken bazılarıysa ilginç, yaratıcı tasarımlı defterleri tercih eder. Burada önemli olan nokta markanız için defter tasarlarken hedef kitlenizi iyi analiz edebilmek ve onlara ulaşabilecek defter tasarımları ortaya koymaktır.

Doğru tasarım sizi hedef kitlenize daha kolay ulaştırmayı sağlar. Sert kapaklı mı, spiralli mi veya karton kapaklı mı olacağı gibi her detay düşünülmelidir. Örneğin geri dönüştürülebilir ürünlerden oluşan materyallerin kullanılması veya plastik kullanılmaması gibi küçük detaylar tüketiciler üzerinde olumlu etki yaratabilir ve reklam kapasitesini arttırır.